reklam
Bugun...
Akdağ'dan Efkan Ala yorumu: Bu tip değişiklikler olur
Tarih: 01-09-2016 22:25:00 + -


Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İçişlerBakanı Efkan Ala'nın istifasını değerlendirdi. Akdağ başka değişikliklerin de olacağının işaretini verdi.

Akdağ'dan Efkan Ala yorumu: Bu tip değişiklikler olur
reklam

Efkan Ala'nın sürpriz bir şekilde görevi bırakması Ankara kulislerini hareketlendirirken Sağlık Bakanı Recep Akdağ'dan sürpriz bir çıkış geldi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın istifa etmesiyle ilgili, "Bu tip değişiklikler olur, önümüzdeki günlerde de bu tür değişiklikler olacaktır" dedi.

"BU TİP DEĞİŞİKLİKLER OLUR"

Konuşmasında kabinede yapılan değişiklikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Recep Akdağ, 15 yıldır benzer çok revizyonlar gördüğünü kaydederek şöyle konuştu: "Çok tabidir bu. İktidar partisi olarak bir ekiple hizmet ediyorsunuz ve burada sorumluluk kendisine verilmiş olan kişiler Başbakanımız zaman zaman böyle revizyonlara ihtiyaç duyabilir. Bazen de arkadaşlarımızın kendisi de bunu talep edebilir. Bunlar çok tabidir.

Akdağ'dan Efkan Ala yorumu: Bu tip değişiklikler olur

BU TİP DEĞİŞİKLİKLER OLUR

AK Parti siyasette kişilerin değil ilkelerin, kişilerin değil partinin kurumlarının etkin olduğu kurumsallaşmış bir siyaset yapısını Türkiye'ye yerleştirmiş bir partidir. Bu yüzden bunları tabi karşılamak gerekir. Bu tip değişiklikler olur, önümüzdeki günlerde de bu tür değişiklikler olacaktır. Yarın olacaktır anlamında söylemiyorum ama bunları çok normal karşılamak gerekir. Geçmiş dönem Türkiye'si ile kıyaslarsanız Türkiye'de bakanlık sürelerinin önceki dönemlerle kıyaslanmayacak kadar daha uzun olduğunu görürsünüz.

BAKANLARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM

Dolayısıyla Sayın Başbakanımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle gerçekleşmiş bir değişiklik olarak görüyorum. Efkan kardeşime de hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Görevi yeni alan Süleyman Bey'e, Çalışma Bakanı olan Sayın Müezzinoğlu'na da başarılar diliyorum."
Kaynak: yeni akit

Bu haber 806 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAGAZİN HABERLERİ